top of page

O NAS

 

Nasze cele są bardzo zróżnicowane i kształtowane zarówno przez potrzeby i zainteresowania członków Sekcji, jak i różnych innych podmiotów (pracownicy naukowi, organizacje) które nawiązują z nami współpracę.

 

  • Członkowie sekcji to głównie studenci psychologii, ale nie tylko. Dzięki zaangażowaniu w prace Sekcji mamy szansę zdobywać cenne doświadczenie w prowadzeniu i koordynacji badań naukowych, punkty i autorstwo artykułów naukowych oraz nawiązywać kontakty, które mogą przydać się na naszych dalszych ścieżkach rozwoju zawodowego. Członkowie poszukują osób badanych, projektują eksperymenty, przeprowadzają badania indywidualne i grupowe, analizują wyniki, piszą zespołowo artykuły i przedstawiają wyniki badań. Wiele osób ma też przydzielone specjalne funkcje.

  • Pracownicy naukowi i zespoły badawcze mogą nawiązywać z nami współpracę, prosząc o pomoc w wykonaniu swoich własnych badań - przeprowadzamy badania, zbieramy lub liczymy dane. Pomagamy też w organizacji konferencji naukowych.

REASERCH INTERESTS

RESEARCH PROJECTS

Potęga uważności

Badamy związki długotrwałego treningu medytacyjnego (Mindfulness) z funkcjonowaniem emocjonalnym i poznawczym człowieka. Co dzieje się z umysłem zatopionym w medytacji?

 

Psychologia duchowości

Percepcja egzorcyzmów we współczesnym społeczeństwie polskim

 

Narracje osób starszych

Jakościowe badania nad prowadzeniem narracji o życiu przez osoby starsze pomysłu Maksymiliana Korczyka. Dziesiątki wywiadów, setki historii.

Treść i znaczenie przedmiotów pamiątkowych - JUŻ WKRÓTCE

Jesteś sentymentalna/y? Badamy skalę tego zjawiska, emocje związane z pamiątkami i ich utratą, pochodzenie i funkcje przedmiotów bliskich naszemu sercu.

 

Śmiałe wyjście z szafy

Badania za których cel postawiliśmy sobie stworzenie broszury informacyjnej dla rodziców osób o orientacji homoseksualnej. Naszą misją jest przekazanie informacji rzetelnej, pełnej i odnoszącej się do polskich warunków.

Psychologia kliniczna

Postrzeganie emocji wsród osób z diagnozą schizofrenii

Psychologia rozwojowa

Rozwój seksualny osób z diagnozą ze spektrum autyzmu [ASD]

Uniwersytet Jagielloński

w Krakowie

© 2015 by Sekcja Eksperymentalna. Proudly created with Wix.com

  • Facebook Clean Grey
  • Twitter Clean Grey
  • LinkedIn Clean Grey
bottom of page